Eiffel-Tower-Paris-6

Eiffel-Tower-Paris

Paříž je městem kultury, krásy, slávy, romantiky, smyslnosti, zábavy, historie a samozřejmě módy a parfémů. Prodávají se tu nejlepší značky, jako například Dior, Chanel, Louis Vuitton a mnoho dalších. V Paříži najdete snad vše, co hledáte a po čem toužíte od luxusních butiků a nákupních center, přes romantická místa, výtečné restaurace, zakouřené hospody po známé historické stavby, proslulé pařížské uličky, kluby, divadla. Paříž je hlavním a největším městem Francie a bezesporu také nejkrásnějším městem této republiky a evropy.
Eiffelova věž byla postavena v roce 1889 pro Světovou výstavu. Až do roku 1931 byla nejvyšší stavbou světa. Měří 324 metrů. Gustav Eiffel vytvořil konstrukci věže ze 7 300 tun traverz a nýtů. V době svého vzniku se věž stala terčem kritiky řady slavných umělců. Např. spisovatel Guy de Maupassant navštěvoval restauraci v 1. patře věže s tím, že je jediným místem v Paříži, odkud se na věž nemusí dívat. Dnes je Eiffelova věž symbolem Paříže a ročně ji navštíví asi 6,5 milionů lidí z celého světa.
Tři výtahy umístěné v nohách věže dopravují turisty na vyhlídkové plošiny v jednotlivých patrech, přesto se zde v době turistické sezóny tvoří dlouhé fronty. Zdatnější jedinci se mohou vydat nahoru po 360 schodech.
V 1. patře věže se nachází restaurace s panoramatickým výhledem na město, kavárna, bufet, kino uvádějící filmy o věži a pošta. Vyhlídková plocha v tomto patře pojme až 3 000 lidí najednou.
Ve 2. patře najdete proslulou restauraci Le Jules Verne. I sem se dostanete výtahem nebo po schodišti. Vyhlídková plošina zde unese až 1 600 lidí.
Do 3. patra jezdí pro veřejnost pouze výtah. Vyhlídková plocha je určena pro 400 lidí. Na tomto patře je umístěna meteorologická laboratoř. Z věže lze při jasném počasí vidět až do vzdálenosti 70 km. Výška věže může vlivem teplot kolísat až o 18 cm. Po setmění jiskří věž každou půlhodinu světelnými efekty.